Masz ochotę wybrać się na weekend za miasto? Nie musisz zostawiać swojego zwierzaka w domu ani podrzucać go rodzinie – zaplanuj wypoczynek tak, abyście mogli spędzić go razem.


Zadbaj o bezpieczeństwo podróży
W Polsce jest wiele miejsc, w które możesz wybrać się razem z psiakiem. Klimat też temu sprzyja – w maju i czerwcu pogoda zwykle jest ładna i słoneczna, ale nie ma jeszcze męczących upałów. Pamiętaj jednak, aby dobrze się spakować – psiak też potrzebuje swojej wyprawki, zadbać o bezpieczeństwo podczas jazdy (autem, pociągiem itd.) itd.

Zorganizuj nocleg i czas
Pies na urlopie, jeśli nie jest do tego przyzwyczajony, czuje się nieswojo, ale poczucie bezpieczeństwa zapewnia mu właściciel – pamiętaj o tym koniecznie. Przede wszystkim znajdź nocleg przyjazny psom, a także odpowiednie miejsce, w którym Twój pupil nie będzie się nudził. Park w okolicy, jezioro i plaża, las?

Takie atrakcje zwierzak na pewno polubi – nie może zostawać sam w hotelowym pokoju. W innym wypadku lepiej pozostaw go na kilka dni w sprawdzonym hotelu dla psów, gdzie będzie miał zapewnioną właściwą opiekę i uwagę, a także codzienną porcję zabawy.

Sprawdź zdrowie i kondycję
Zanim wyjedziecie, skontroluj też psiaka – sprawdź jego zdrowie oraz kondycję u weterynarza. Musi mieć ważne szczepienie przeciw wściekliźnie, a stan ogólny musi pozwolić na podróż i aktywne spędzanie czasu. Pamiętaj też o zapewnieniu mu ochrony przeciw kleszczom!

KWK, foto: ivanovgood / Pixabay

Author