Z podróży przywozimy różne pamiątki, które nierzadko kończą, zbierając kurz na półkach. Co powiesz więc na kreatywne dokumentowanie wspomnień w postaci dziennika z podróży?

Dlaczego warto prowadzić dziennik podróżnika?

Prowadzenie pamiętnika kojarzy się wielu osobom z dawnymi czasami lub z nastolatkami opisującymi miłosne rozterki. Pamiętnikowi można jednak nadać naprawdę ciekawą formę, prowadząc dziennik podróżnika. W takim zeszycie możemy na bieżąco opisywać nie tylko przebieg dnia, ale także emocje, które nam w danej chwili towarzyszyły. Dzięki temu każdy dzień wycieczki będzie można przywołać w pamięci, przypominając sobie te szczegóły, które już z niej uleciały. Do czytania takiego pamiętnika można wrócić nawet po wielu latach, a później pokazać go dzieciom i wnukom. Lektura pamiętnika pomoże oderwać się na chwile od szarej codzienności i pozwoli przenieść się w świat kolorowych, egzotycznych podróży.

Pamiętnik z podróży – jak się do tego zabrać? 

Do prowadzenia pamiętnika wystarczy zwykły zeszyt lub notes. To nasze zapiski zmieniają go w osobistą przestrzeń, a kreatywne ozdoby nadają mu charakteru. Wspomnienia dokumentować można pisząc, ale także rysując lub wklejając zdjęcia. Taki dziennik będzie dobrym miejscem nawet na to, by wkleić zasuszone liście czy kawałek tkaniny kupionej na bazarku. Tak naprawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia, ponieważ pomysłów na przedstawienie przebiegu podróży jest naprawdę wiele. Do prowadzenia dziennika wspomnień warto też zachęcać dzieci, dla których zapełnianie zeszytu może stanowić zarazem świetną formę spędzania wolnego czasu.

Olga, foto: picjumbo_com / Pixabay

Author