Zakaukazie staje się coraz popularniejszym kierunkiem turystycznym. Region ten obejmuje powierzchnię 186 100 km². Co prawda największą popularnością cieszy się Gruzja, ale zarówno Armenia, jak i Azerbejdżan są godne uwagi. Polecamy wybrać się tu na wyprawę pełną przygód!

Zakaukazie to gratka dla tych, którzy kochają dziewiczą przyrodę i malownicze tereny. Można tu ujrzeć piękne krajobrazy, ale także cenne zabytki, poznać inną kulturę i kuchnię. Zakaukazie to mianowicie trzy państwa leżące na południe od głównego pasma Kaukazu, tzw. Wielkiego Kaukazu. Państwa te powstały albo odzyskały niepodległość po rozpadzie ZSRR.

Region ten bywa określany jako egzotyczny, tajemniczy, ale i magiczny. Zdecydowanie warto go zwiedzić ze względu na liczne zabytki i krajobrazy. Przed podróżą warto jednak poznać burzliwą historię tego miejsca, poczytać o zabytkach, języku, kulturze, religii oraz codziennym życiu mieszkańców.

Gruzja. Najsłynniejszy kraj tego regionu wciąż zyskuje na popularności. Turyści upodobali go sobie jako kierunek na wakacje, ale narty podczas ferii zimowych! Kurort Batumi i gościnność przyciągają niczym magnes!

Armenia. Warto poznać tutejszą kulturę. Erywań – jedno z najstarszych miast świata – wyjątkowo kusi! Warto zwiedzić też monastyry, skalne miasta, skosztować ormiańskiej kuchni itd. Wiecie, że to właśnie tu Noe zacumował swoją arkę?

Azerbejdżan. Baśniowy pałac i domy ze szkła – oto symbole Baku, perełki Kaukazu. Warto podziwiać też skalne rysunki Qobustanu widniejące na liście UNESCO. Mimo że Baku jest cudowne i trzeba je zobaczyć, prowincja też ma swój niepowtarzalny urok.
(KKw / Fot. Pixabay/cc0)

Author