Plecak

Rośnie sprzedaż biletów kolejowych online

Jak informuje PKP Intercity, w 2018 roku więcej biletów sprzedano w Internecie niż w tradycyjnych kasach na dworcach. Przyczyniła się do tego na pewno aplikacja Bilkom, która umożliwia szybkie wyszukanie połączeń i zakup biletu.

Pasażerowie szybko przestawili się na kupowanie biletów kolejowych, korzystając z Internetu. Rozwiązanie to ma wiele zalet – nie musimy udawać się na dworzec, a tym bardziej czekać w kolejce. W 2018 roku po raz pierwszy na pociągi spółki PKP Intercity więcej biletów sprzedano online niż w kasach dworcowych. Pasażerowie coraz chętniej dokonują zakupu przez system Bilkom.

Czym dokładnie jest Bilkom?

Bilkom to nowoczesna i intuicyjna aplikacja PKP pozwalające łatwo i szybko sprawdzić aktualny rozkład jazdy pociągów oraz zakup biletu na wybrane połączenie oferowane przez tych przewoźników, którzy dołączyli do Pakietu Podróżnika. Można z niej korzystać także w wersji mobilnej, co pozwala na zakup biletu np. w drodze na dworzec – nawet 15 minut przed odjazdem pociągu.

Na razie aplikacja umożliwia zakup biletów na podróż pociągami PKP Intercity, Polregio, SKM w Trójmieście itd., a następni przewoźnicy mają sukcesywnie dołączać do projektu. Efektem współpracy przewoźników ma być atrakcyjny, nowoczesny i łatwy w obsłudze system. Można też wprowadzić swoje dane na stałe, co znacznie przyspieszy proces zakupowy podczas zakupu kolejnego biletu.

Więcej informacji na stronie bilkom.pl

Ewelina / pixa / Pexels