Podróżowanie wymaga czasu i pieniędzy, ale można zwiedzić sporą część świata, korzystając z tanich lotów. Jak je upolować? Poniżej kilka sprawdzonych sposobów.

Tanie latanie

Odkąd dostępne stały się bilety sprzedawane przez tzw. tanie linie lotnicze, podróżować może każdy. Bilety są coraz tańsze, nie tylko do europejskich stolic, ale i do odległych egzotycznych zakątków świata. Warto jednak wiedzieć, jak znaleźć okazję albo dobrą promocję. Podpowiadamy, jak upolować tanie bilety lotnicze.

Kupuj bilety z wyprzedzeniem

Największą szansę na zarezerwowanie biletów lotniczych mamy wtedy, gdy będziemy ich szukać już ok. 3-4 miesiące przed planowaną podróżą. Nie zawsze mamy taką możliwość, ale jeśli możemy wcześniej zaplanować wyprawę i np. urlop w pracy, warto to zrobić. Właśnie wtedy ceny są najbardziej atrakcyjne i można kupić bilet np. do Azji czy Afryki.

Lataj last minute i first minute

Również dobrą okazją na zwiedzanie i odkrywanie są różne oferty last minute oraz first minute. Ceny są naprawdę atrakcyjne! Liczne linie lotnicze oferują także wyjątkowe promocje, np. Polski LOT organizuje Szalone Środy, kiedy to w ramach opcji first minute można zabukować loty w specjalnych cenach.

Korzystaj z wyszukiwarek internetowych

Warto też korzystać z serwisów i wyszukiwarek biletów w Internecie. To prosty sposób, aby znaleźć najlepsze i najtańsze okazje, również last minute, z oferty różnych przewoźników (linii tradycyjnych i tanich). Serwisy z kolei gromadzą ciekawe oferty, podpowiadając nam od razu, jak dokonać rezerwacji. Aby jednak z nich faktycznie skorzystać, trzeba się spieszyć! To nie są oferty z gatunku „do przemyślenia” – tu liczy się refleks i umiejętność podejmowania decyzji.

Bądź elastyczny

Jeśli wiesz, że chcesz zarezerwować loty w dane miejsce i w danym czasie, pamiętaj, że warto być elastycznym. Może okazać się, że taniej będzie polecieć za tydzień lub dwa albo w ogóle zmienić kierunek podróży. Marzysz o lotach do Azerbejdżanu? Okazuje się jednak, że w dobrej cenie są akurat loty do Tajlandii. Sprawdzaj różne opcje – ważne też, że ceny biletów mogą znacznie się różnić, zależnie od daty wylotu. Zdarza się, że nawet zmiana o kilka dni będzie miała duży wpływ na cenę. Najdroższe bilety są na weekend, z wylotem w piątek.

Z jakiego lotniska?

Może też się okazać, że bardziej opłaca się polecieć z innego lotniska niż pierwotnie zakładaliśmy. Loty z Katowic czy Poznania mogą być tańsze niż z Warszawy, a już na pewno opłacalne będą z Niemiec, np. Frankfurtu nad Menem czy Berlina. Jeśli jesteś w stanie szybko się na nie przemieścić, może warto to rozważyć? Taka podróż często oznacza też lot bezpośredni, bez przesiadek – np. na Azory.

Szukaj promocj

I daj się im znaleźć – pomocne są m.in. newslettery linii lotniczych, regularne odwiedziny profili Fejsbukowych przewoźników i portali z atrakcyjnymi okazjami. Dobrym pomysłem jest także karta danej linii, jeśli sporo podróżujemy. Zbiera się na nią punkty, a potem można skorzystać ze zniżek.

KKw, fot.rawpixel/Pixabay

Author