Azerbejdżan kusi prawdziwych podróżników, którzy pokochali już Gruzję czy Armenię, kraje Zakaukazia. Warto wybrać się do Baku, stolicy Azerbejdżanu nad Morzem Kaspijskim, ale też zwiedzić cały tan kraj możliwie dokładnie.

Sama nazwa „Azerbejdżan” brzmi niezwykle orientalnie i tajemniczo. Podróż do tego kraju może budzić strach u naszych bliskich troszczących się o nasze bezpieczeństwo, tymczasem jest to naprawdę bezpieczny kierunek, mimo że można w nim zaobserwować społeczne, kulturalne czy polityczne przeobrażenia.

Baku, stolica, należy zaś do jednych z najbezpieczniejszych miast. Zdecydowanie warto je zwiedzić, a także cieszyć się niezwykle malowniczym krajobrazem. Kraj ten znajduje się mianowicie nad Morzem Kaspijskim – jest to co prawda morze jedynie z nazwy, gdyż w rzeczywistości to największe na świecie jezioro.

Azerbejdżan należy do obszaru tzw. Zakaukazia, podobnie jak Gruzja oraz Armenia. Sąsiaduje z kolei z Turcją, Iranem, Rosją, a także wspomnianymi już krajami Gruzją i Armenią. Gruzja jest nam świetnie znana, Armenia mniej, a Azerbejdżan dopiero podbija serca turystów.

Podróż na miejsce wcale nie jest tak trudna, jak może Wam się wydaje – można na przykład kupić lot z Budapesztu do Baku! Nie ma wielu połączeń, ale bez problemu można coś znaleźć. Przed podróżą trzeba też pamiętać, że wymagana jest wiza. Ważne jednak, aby nie mieć pieczątki z Armenii! Koniecznie to zapamiętajcie, a unikniecie nieprzyjemności na lotnisku.
(KKw / Fot. Pixabay/cc0)

Author